Povești cu Zmăi

Săracii ascultă Despacito

Inspirat de o postare a centaurului Radu Alexandru care îi acuza pe cei care ascultă Despacito că sunt țărani cocliți, vreau să încerc să fac o demonstrație simplă că în mare parte, săracii ascultă Despacito. La momentul în care am început să scriu prostia asta, videoclipul melodiei Despacito avea 2,

Câteva sfaturi care să te ajute să nu te porți ca un bou/o vacă la metrou

Eu merg destul de mult cu metroul. Din cauza asta am adunat de-a lungul timpului destule întâmplări și situații neplăcute și m-am ciocnit cu destui idioți care fac viața grea celorlalți călători. Așa că m-am decis să sintetizez cumva dramul de “înțelepciune” acumulat în câteva “porunci”, pentru că noi nu

Mi-e dor de stele...

Mi-e dor de stele. Da, știu, sunt tot pe cer, sau mai exact, sunt tot în Univers, iar atmosfera noastră încă nu a devenit suficient de densă și opacă încât să nu se mai vadă deloc. Mi-e dor de un cer de vară plin de stele. Nu mai am mult

De ce nu-mi plac cluburile?

Pentru mine, mersul în club e ca atunci când te împaci cu fosta iubită: la început pare bine, dar în scurt timp îți amintești de ce te-ai despărțit în primul rând. După câțiva ani în care n-am fost într-un club (și nu mă refer aici la cluburi de genul Expirat,

Dragoste la prima audiție

Există trupe pe care trebuie să le asculți de mai multe ori pentru ca să începi să le îndrăgești cu adevărat. Există trupe pe care, de oricâte ori nu le-ai asculta, tot nu le ai la inimă. Însă mult mai spectaculoase pentru mine sunt trupele de care mă îndrăgostesc de

Povești cu Zmăi © 2026